Home > Консалтинг > Проект розвитку машинобудівної компанії

Проект розвитку машинобудівної компанії

February 2nd, 2013

Компанія  спеціалізуються  на капітальному ремонті загалом та виробництві відповідальних вузлів механізованого кріплення для підтримання крівлі вугільної лави та відновленні і виробництві обладнання для металургійної галузі.

Досвід роботи на ринку – 12 років. Чисельність – 300 осіб. Заводи – в заключній стадії технічного переоснащення – автоматизації відокремлених відповідальних ланок виробництва.

Позиція на ринку – друге місце за обсягом ринку відремонтованого обладнання. Виробник нового обладнання почав проводити наступальну стратегію з метою тотального захвату ринку ремонтів в контексті передбачуваних змін на ринку випуску нового обладнання. Їм важко конкурувати з європейськими компаніями та Китаєм, бо мають низьку якість продукції та високі ціни.

Компанія є фінансово успішною. Доля ринку, 2000 – 2млн. реалізації, 2011 – 200 млн.грн.

Колектив – команда однодумців. Цінності – професіоналізм, взаємоповага, новаторство. Має місце дещо занадто демократична атмосфера, але це більш добре ніж погано.

В цілому маємо на ринку репутацію передового новаторського підприємства з передовими технологіями, модернізованим виробництвом, високоякісною продукцією, довгостроковими гарантіями.

Що буде з компанією, якщо нічого не змінювати?

Зовнішні проблеми – жорстка конкуренція на існуючому ринку ремонтів, невизначеність в перспективах інвестування у розвиток вугільної галузі, неминучі соціально-економічні зміни в суспільстві.

Внутрішні – недосконала система, недостатньо структурований бізнес, потрібна нова система мотивацій, якісний зріст колективу

Ми переростаємо себе – технологічно і ідеологічно.

Можливий результат – технологічне сучасне підприємство може втратити ринок.

Треба рухатись далі.

Кластер

Потреба, що ми задовольняємо – безпечний, надійний, високопродуктивний видобуток вугілля або надійна робота обладнання для металургів.

Відповідно продукт компанії – технології відновлення та виробництва.

Альтернативи:

Кластер виробників капітального ремонту обладнання для видобутку вугілля. Географія – Україна

Кластер виробників нового обладнання для видобутку вугілля.  Географія –  Україна.

Кластер виробників обладнання для будь якої галузі, наприклад агропромислової, що є перспективною. Географія – Україна.

У зв’язку з модернізацією виробництва та заміною старого верстатного парку на сучасні автоматизовані обробляючі центри кластер виробників високоточних деталей для, наприклад, галузі атомної енергетики та промисловості, географічно це вже може бути Україна-Росія.

Кластер виробників обладнання для біо-енегретики. Географія – Україна, Росія, Європа.

Інноваційний кластер машинобудування для вугільної галузі України.

Аргументи:

За оцінками експертів промислових запасів вугілля на Україні вистачить на 150-200 років (при річному видобутку 100 мільйонів тон).

Дослідження ринку показує, що 70 відсотків промислових запасів вугілля знаходиться у вугільних пластах потужністю 0,55-0,75 м.

Тенденція за останні 15 років – зниження геологічної потужності вугільних пластів з 1,35 до 1,14 це і є двигун змін. Найближчі п’ять років найбільш затребуваним буде механізоване кріплення та супутнє обладнання для пластів потужністю 0,71-1,3 м.

Наявна відсутність вітчизняного обладнання для видобутку вугілля з пластів потужністю 0,55-0,75м.

При Міністерстві палива та енергетики створено департамент інновацій та розвитку вугільної промисловості.

Агресивно розвивається компанія ДТЕК, яка вже володіє і буде тільки збільшувати кількість вугільних активів. За програмою ДТЕК вже з 2015 року планується відпрацювання вугільних пластів 0,55-0,75 м, тому що, наприклад, по ДТЕК Павлоградвугілля запаси в тонких пластах складають 51% загальних промислових запасів.

Невикористаний потенціал науково-дослідницьких інституцій та вищих навчальних закладів.

Відсутність альтернативного вітчизняного виробника механізованого кріплення.

Високий рівень технологічних та виробничих можливостей компанії Кант в співпраці з профільним науково-дослідниціким інститутом для розробки та освоєння виробництва механізованого кріплення для пласта 0,71-1,3 з перспективою впровадження в виробництво малопотужної техніки для 0,55-0,75.

Ціннісна пропозиція – ефективний безпечний видобуток вугілля на малопотужних вугільних пластах.

Продукт – нове автоматизоване механізоване кріплення для пластів потужністю 0,55 – 1,3.

Кореневі компетенції

Уміння розробляти та впроваджувати в виробництво нові технології. Технологія відновлення та виробництва  відповідальних деталей вже запатентована, є нашою головною «фішкою».

Уміння виконувати високоякісний капітальний ремонт обладнання з гарантією до 36 місяців на відповідальні вузли.

Уміння впровадження та оснащення обладнання автоматизованими системами управління.

Уміння виробляти високоточні деталі гідроапаратури та гідроциліндрів.

Уміння засвоювати нове складне автоматизоване обладнання в виробництво в короткі строки за рахунок висококваліфікованих спеціалістів та розумної організації.

Уміння залучати та утримувати кваліфікованих спеціалістів, надаючи можливість фінансового та професійного зросту.

Уміння залучати до співпраці найбільш вигідних клієнтів за рахунок якості,  гнучкості, уміння створити приємну атмосферу взаємодії.

Загальне уміння компанії швидко реагувати на зміни, постійний пошук нових рішень, нових компетенцій. Новаторський підхід до справи, здоровий азарт та амбіції – «коріння системи».

Межа системи:

Отже, якщо ми обираємо інноваційний кластер машинобудування для вугільної галузі України в перспективі на 5+ років, визначимо межу системи всередині кластеру.

Виготовлення нових секцій механізованого кріплення для малопотужних вугільних пластів.

Виготовлення гідроапаратури, прес-форм, інструменту.

Сервісний центр по обслуговуванню обладнання.

Візія компанії

Через 5 років: вітчизняний лідер по виробництву механізованого кріплення для малопотужних вугільних пластів з європейською якістю та конкурентоспроможною ціною завдяки новітнім технологіям та висококваліфікованому мотивованому колективу, об’єднаному спільними цінностями.

Консалтинг , ,

Comments are closed.