Home > Финансы > Принципи мислення і успіху в економіці

Принципи мислення і успіху в економіці

September 8th, 2013

Томас Фрідман, оглядач New York Times, пише у відкритому листі до Барака Обами: «З мільйонів американських дітей нам потрібно отримати не просто геніїв, а людей, яких хвилюють інновації та підприємництво».

В містечку Пасо-Роблес (Каліфорнія), при вході на відомий винний завод лежать каміння з вапняку,   взяті з місцевого ґрунту. Щоб вижити в кам’яному ґрунті, кореням винограду доводиться докладати значних зусиль, щоб дістатися до води. В результаті виноград володіє більш насиченим смаком, звідки й бере свій початок чудове вино.

Принципи успіху від Стіва Джобса:

  • Робіть те, що любите;
  • Залишіть слід у Всесвіті;
  • Дайте імпульс своєму мозку;
  • Продавайте мрії, а не продукти;
  • Нічого зайвого, простота – це найбільша геніальність!
  • Створіть золотий стандарт роботи з клієнтами;
  • Хвилюйте людей, розповідайте історії .

Чому Стів Джобс  залишив на першому році навчання престижний коледж? Чому Біл Гейтс залишив Гарвард?

Тому, що сучасні університети не вчать творчості. Якщо хочеш навчитись плавати, то стрибай у воду. Якщо хочеш навчитись творити, то твори. Так поступають світові лідери. Почніть мріяти …

Ставте великі цілі

Ефект Пігмалеону: що більші сподівання, тим краще вони самореалізуються.

Слабка ідея породжує слабкі зусилля.

Найбільш цінним продуктом для людей є враження, надія, ідея.

Ідея повинна бути конкретна та лаконічна (до 10 слів).

Не питайте своїх клієнтів

Дайте імпульс своєму мозку. Хто такі творчі люди? Це – люди, здатні пов’язувати між собою непов’язувані речі.

Свіжа інформація ініціює нові асоціації, у декого це призводить до виникнення нових ідей.

Стів Джобс

До життя потрібно відноситись так, як роблять малі діти – з цікавістю, зі здивуванням, з потребою засвоювати щось нове.

Не запитуйте споживачів, чого вони хочуть. Якби я запитав своїх клієнтів, чого вони хотіли, то отримав би відповідь: дуже швидкого коня».

Генрі Форд.

Енріко Фермі проти Льва Толстого або інтуїція чи логіка

Задача Льва Толстого

Продавець продає шапку ціною 10 у.о. Підходить покупець, міряє і згідний купити, але у нього є лише 50 у.о. Продавець відсилає помічника з цими 50 у.о. до сусідки, щоб розміняти. Хлопець прибігає і віддає 20+20+10. Продавець віддає  шапку і здачу 40 у.о. Через деякий час приходить сусідка і каже, що 50 у.о. фальшиві, і вимагає повернути їй гроші. Що робити?! Продавець лізе в касу і повертає їй гроші.

Скільки втратив продавець внаслідок усіх операцій?

Енріко Фермі: Wikipedia

Енріко не любив складні теорії, навіть маючи геніальні математичні здібності, він не використовував занадто складні і точні математичні обчислення, а намагався кожне завдання вирішити найбільш простими засобами.

Він став відомим за своє вміння робити швидкі і практичні висновки у проблемах, що ставили в «тупик» інших людей. Згодом цей метод робити наближені швидкі та ефективні оцінки «на зворотній стороні конверта» неформально назвали методом Фермі.

Мислення вуличних мудреців

Для вирішення таких завдань, які ставить перед людьми практика, потрібен зовсім інший тип інтелекту, ніж для вирішення завдань Льва Толстого.

Старі уявлення про інтелект вже не  виправдовують себе. Існують і інші типи інтелекту, які потрібно розвивати впродовж життя людини.

Зокрема, інтелект досвідчених людей, «вуличних мудреців» побудований на вмінні роздумувати над отриманими знаннями та вмінні робити висновки зі свого життєвого досвіду.

Ключовими компонентами інтелекту народних мудреців є прогностичне та рефлексивне мислення,  їх емоційний та соціальний інтелект.

Поведінкова економіка

Потрібно носити в собі хаос, щоб народити блукаючу зірку. Фрідріх Ніцше

Коли вживають старе слово, то часто воно йде до розуму по каналу, який був проритий ще абеткою; метафора ж пробиває собі новий канал і нерідко проходить його набагато швидше.

Георг Крістоф Ліхтенберг

Використання поведінкової економіки нагадує заміну старих низькоякісних  провідників, які додаються до стандартного комплекту відеоапаратури, на їх нові, більш дорогі аналоги, що покращують роздільну здатність вашої техніки.

Финансы ,

Comments are closed.