Home > Финансы > Поведінкова економіка

Поведінкова економіка

September 8th, 2013

Капіталізм – це гра небаченого масштабу. Купівля і продаж передбачають прийняття рішень. Що вирішить покупець? Що вирішить постачальник? Що вирішать робітники? Що вирішать політики? Що вирішать інші інвестори? Це є інтерактивний процес за своїм характером.

Отже, ми реально не знаємо, що нас чекає у майбутньому. Ризик – це не що інше, як невизначеність рішень, які будуть прийняті іншими, і відповідних рішень, які будуть прийняті нами.

Жодна книга не зробить вас багатим, мало яка книга підкаже вам як зберегти багатство, проте багато книг допоможуть вам з ним розстатися.

Пол Самуельсон, Нобелівський лауреат

Коли ми думаємо про біологію, то мало в кого виникають асоціації з економікою, проте на практиці економічні операції в значній мірі є результатом еволюційного процесу, подібного до дій шимпанзе, що навчився витягувати термітів з гнилого дерева з допомогою соломки.

Ендрю Ло, фінансовий аналітик

Що потрібно? Віра в національну ідею, справедливість, довіра. Над дверима будинку Нільса Бора  висіла підкова. Один з відвідувачів запитав Нільса Бора:

– Невже ви, відомий фізик, вірите в те, що підкова над дверима приносить щастя?

– Ні, відповів Бор. Звичайно, не вірю. Але виявляється …

Зменшити кредитне навантаження

Лікарю, які вправи є найбільш корисними, щоб похудати?

– Повертайте головою, то зліва направо, то справа наліво.

– Коли мені слід робити ці вправи?

Що потрібно врахувати? Зміна бізнес-середовища.

Одна відома актриса обурювалась не менш відомому фотографу щодо останньої фото сесії:

– Ви мене так вдало сфотографували минулого разу. А тепер подивіться. Я на себе зовсім не схожа. В чому річ?

Фотограф відповів з джентльменською люб’язністю:

– Не забувайте, моя дорога, що під час попередньої фото сесії …

Позбутися шаблонного мислення

Якось відомий математик Давид Гільберт і його дружина влаштували звану вечерю. Мадам Гільберт, побачивши чоловіка, відвела його в сторону і сказала йому: «Давид, піди й заміни галстук». Д. Гільберт пішов. Пройшла година, а його все не було. Схвильована господиня пішла на пошуки чоловіка і знайшла його …

Потрібно більше спілкуватись з людьми

Ще студентом Нільс Бор здавав іспит в Копенгагенському університеті. На запитання професора: «Як знайти висоту висотного будинку з допомогою  барометра?» Бор відповів: «По-перше, можна вилізти з барометром на дах будинку і кинути його звідти, засікти час його падіння до землі. По-друге, по тіні від барометра з використанням теореми Фалеса можна також визначити висоту. А по-третє, нас вчать проявляти креативність, а тому слід …

Потрібно враховувати менталітет народу

У 30-і роки імператор Ефіопії запросив до себе відомого американського економіста й попросив допомогти налагодити економіку країни. Економіст порадив використати чудовий шведський досвід. Імператор відхилив пропозицію економіста фразою: «Ідея хороша, але де …»

Збільшити конкурентоздатність економіки

Якось Бернард Шоу зайшов у ресторан, де грала надто голосна музика. Він покликав до себе метрдотеля і запитав:

– Ваші музиканти грають все, що їх попросити?

– Ну, звичайно, сер!

– Тоді передайте їм ось ці гроші і попросіть, щоб вони …

У період кризи все змінюється: минуле стає менш надійним помічником в передбаченні майбутнього, волатильність часто різко зростає, а некорельовані позиції стають корельованими.

Рене Штульц: Розуміння змін на ринках впливає на управління ризиками в часи великої невизначеності; зрозуміти ризики можна тільки проаналізувавши економічні сили, визначивши їх вплив на створення додаткової вартості компанії.

Финансы

Comments are closed.